PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432596}
7,2 1 341
ocen
7,2 10 1 1341
Journeyman podróżnik w czasie
powrót do forum serialu Journeyman podróżnik w czasie

Na wstępie zaznaczam, że bardzo lubię seriale z tego gatunku i oczywiście szanują opinię innych na ten temat...

Jednak dziwią mnie wysokie oceny dla tego serialu. Temat owszem jest spoko. Porównując jednak wykonanie z moim zdaniem najlepszym filmem o tej tematyce - "Efekt motyla" to serial wypada słabo. Szczególnie sama koncepcja podruży w czasie w tym serialu. Można wskazać wiele przykładów niedociągnięć i błędów ale wskażę dla przykładu ten, który najbardziej rzucił mi się w oczy. UWAGA SPOILER. Koleś zostawia aparat w przeszłości wraca a tu wszystko super pięknie, identycznie jak poprzednio, wszyscy rozmawiają na te same tematy itp... tylko zamiast synka ma córkę :)))))) no sory bardzo taki szczegół.:) Przecież gdyby nastąpiła taka zmiana w życiu głównego bohatera to zmieniłoby się coś więcej niż tylko wystrój pokoju dziecka. Praktycznie wszystko powinno być inne! Tysiące rozmów np podczas kupowania innych zabawek, spotykani inni ludzie itp. To wszystko całkowicie zmieniłoby życie głównego bohatera i wszystkich innych.

Takie błędy są w każdym odcinku. Jak już tworzą serial to takie rzeczy powinny być profesjonalnie zrobione.

W takiej sytuacji adekwatne powinno być zdanie reklamujące Efekt motyla.

"Czy ruch skrzydeł motyla w Azji ma wpływ na twoje życie"

Nie mówiąc już o paradoksie z Terminatora 2. Maszyny wysyłają terminatora w przeszłość żeby zabił Johna Connora. OK ale jak go zabije to maszyny nigdy nie wyślą terminatora żeby go zabił bo będzie martwy :)

Podsumowując. Jak ktoś się bierze za tematykę podróży w czasie to powinien mieć zajebisty scenariusz a tu tego nie ma.

ocenił(a) serial na 4
1lukidabro

Mi tez ten serial nie poszedł pierwsze odcinki były dla mnie chaotyczne ostatni odcinek 4 jakoś się dało oglądnąć ale jednak mnie nie zaciekawił .4/10

ocenił(a) serial na 10
kinoman85

W tym samym odcinku jest powiedziane dlaczego urodziła mu się córka a nie syna.
"tylko zamiast synka ma córkę :)))))) no sory bardzo taki szczegół.:) Przecież gdyby nastąpiła taka zmiana w życiu głównego bohatera to zmieniłoby się coś więcej niż tylko wystrój pokoju dziecka. Praktycznie wszystko powinno być inne! Tysiące rozmów np podczas kupowania innych zabawek, spotykani inni ludzie itp. To wszystko całkowicie zmieniłoby życie głównego bohatera i wszystkich innych"

Tu muszę się z Tobą nie zgodzić. Jeżeli idziesz do sklepu i chcesz kupić coś dla syna lub córki to będziesz inaczej rozmawiał ze sprzedawcą? NIE zamiast samochodziku dla syna kupisz lalkę dla córki to jedyna różnica.

Zostawienie aparatu przez głównego bohatera spowodowało unowocześnienie urządzenia przy biurku głównego bohatera. Jeżeli masz 10 letni telewizor i kupujesz sobie nowy, czy on w dalszym ciagu nie będzie odbiornikiem służącym do oglądania? Jego znaczenie się nie zmieni

"W takiej sytuacji adekwatne powinno być zdanie reklamujące Efekt motyla.
"Czy ruch skrzydeł motyla w Azji ma wpływ na twoje życie" "

A ja zadam inne pytanie:
Czy trzęsienie ziemi na Haiti ma wpływ na twoje życie ?

Nie wstajesz już z łóżka, nie jesz śniadania,nie myjesz zębów nie idziesz do szkoły/pracy,nie oglądasz filmów,nie czytasz, nie sypiasz już po 8 godzin. Taka wielka tragedia a co ona zmieniła w naszym życiu?
NIC zarówno w moim, twoim (chyba że byłeś jednym z ratowników wysłanych na Haiti) jak i 99% ludzkości. Dlatego nie uważam że ruch skrzydeł motyla w Azji ma jakikolwiek wpływ na moje życie.

Rozumiem że jest to metafora, ale czy nie nazbyt naciągana?




pierrelbn86

Słuszne uwagi ale "porwij się" na TIme Traveler Wife ... Będziesz mieć używanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones