PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186343}

Terminator: Ocalenie

Terminator Salvation
6,5 146 745
ocen
6,5 10 1 146745
4,4 15
ocen krytyków
Terminator: Ocalenie
powrót do forum filmu Terminator: Ocalenie

Chodzi mi konkretnie o scenę, w której T 800 (Arnold Schwarzenegger) rzuca Connora o metalową szafę, po czym szafa zagina się prawie w pół. Sa dwa możliwe jak dla mnie wytlumaczenie tej sytuacji:

1. Szafa jest tekturowa
2. John Connor jest terminatorem

ocenił(a) film na 6
Gravsh

A może po prostu T-800 tak nim rzucił że aż się szafa się wgięła pomyśl
a po za tym oglądałeś wcześniejsze części?

użytkownik usunięty
Terminator9

LOL będąc szczerym to chyba najgłupsza wypowiedz jaką spotkałem KIEDYKOLWIEK na filmwebie. Dziękuje, uśmiałem się do łęz:)

ocenił(a) film na 7

Szczerze mówiąc, to raczej twój komentarz wygląda głupio. Co jest aż tak śmieszne w pytaniu Gravsha? Gość po prostu rozkminia. Ma do tego prawo. Głupie jest naśmiewanie się z kogoś, kto myśli.

Terminator9

Jeżeli by nim rzucił tak, że aż szafa się wygięła to jeśli jest człowiekiem, to jego kości powinny zareagować podobnie. Tym bardziej dziwi dlaczego podniósł się z ziemi, to nasuwa mi podejrzenie, że jest terminatorem (może twórcy szykują niespodziankę). Podobny motyw był w Łowcy Androidów tam też do końca nie było pewne czy Dekkerd jest androidem.

Gravsh

No niestety ale tak to jest jak zaczyna się serie oglądać od ostatniej części, wtedy to rodzą się durne pytania.
Polecam obejrzeć najpierw pierwszego terminatora, później drugiego. Wtedy na pewno rozwieją się Twoje wątpliwości.

ocenił(a) film na 3
kusy_x

Ale to nie jest durne pytanie. Ja pomimo, ze widzialem cala serie widzac do czego jest zdolny Connor pomyslalem sobie: a moze on jest Terminatorem? Ale niestety to by bylo zbyt wysublimowane jak na tworcow tego "dziela" wiec nadal obstaje przy tym, ze John ma immunitet.

ocenił(a) film na 7
Gravsh

Co do "Blade Runnera" - w wersji kinowej nie ma żadnej przesłanki, że
Deckerd jest androidem (no może oprócz takiej, że było tam od cholery
androidów którzy nie wiedzieli o swoim pochodzeniu) natomiast w wersji
reżyserskiej jest na 100% pewne, że Deckerd jest androidem (motyw z
jednorożcem).

Co do T4 - to by było ciekawe gdyby w następnej części okazało się, że
Connor jest androidem albo jakąś hybrydą jak Marcus jednak to raczej nie
możliwe (lekarze z ruchu oporu od razu zauważyli, że Marcus nie jest w
pełni człowiekiem, myślę że podczas przeszczepu serca u Connora też by to
zauważyli :P).

Waclaw

Miałeś rację z Connorem ;)

użytkownik usunięty
Gravsh

Durne pytanie ale , nie przyszło ci do głowy że to budowały maszyny a dla nich nie ma ograniczeń materiałowych ( koszty itd ) , szafka mogła być z miękkiego metalu ( aluminium , złoto , miedż ) . Sami Terminatorzy budowani byli ze stopów Tantalu z Kobaltem (kroniki sary connor ) w użyciu był też Tytan ,Magnez i Wolfram .
Jakby ludzie budowali Terminatory to użyli by zwykłej stali ( wtedy wojna z maszynami trwała by ze trzy dni , na naszą korzyść oczywiście .

ocenił(a) film na 7

To jest po prostu flm. Nie dziwi cie dlaczego w wiekszosci filmow akcjii bohater dostaje z kija, butelki lub innego narzedzia zgina sie na chwilke po czym rozwala wszystkich.

Mnie nie dziwi ze w filmie po rzucie johna o szafe ta sie zgina

A nie dziwi cie jak w T2 Arni skacze harleyem do kanalu burzowego z lagnych kilku metrow, sypie sie pare iskier przy zetknieciu z ziemia i jedzie ladnie dalej.
Podobny skok T-1000 na dodatek ciezarowka. Tak ze wiesz...

użytkownik usunięty
hajtaler

No akurat ciężarówka jakoś naprawdę przebiła się przez mur i wpadła do kanału burzowego i jakoś nie rozpadła się na kawałki i potoczyła po "wylądowaniu" dalej na własnych kołach... Hurley też wykonał skok, choć w tym przypadku należy dodac ubezpieczanie linami no ale siła uderzenia tez była spora. Jezeli dla ciebie są "żałosne" jak chyba nazwales to w innynm temacie o ile dobrze pamietam i porownujesz to z totalnymi absurdami T;S jak chocby ten tutaj poruszony w temacie to wiesz stary...

ocenił(a) film na 6

Widzę, że nikt nie odważy się odpowiedzieć na pytanie:) Tak, John Connor jest terminatorem:)

ocenił(a) film na 10
l_m_siewicz

A co do tych szafek to Sarah w T2 też zgięła nogą szafkę hehe w siedzibie Cyberne gdy zaatakował oddział specjalny a wtedy nikt nią nie rzucał.

ocenił(a) film na 6
arosssss

po prostu chcieli pokazać(twórcy) efektowny rzut Johna przez T800 i dlatego się zgięła. Jeszcze jakieś pytania.

ocenił(a) film na 5
Vampire19

Rzeczywiście Connor posiada niesamowitą wytrzymałość, ale nalewno nie jest terminatorem już bardziej prawdopodobne jest uznanie go za istotę humanoidalną (android) w przeciwnym razie ludzie nie walczyli by z robotami tylko dwa klany terminatorów miedzy sobą :-)

ocenił(a) film na 7

Asertywny Nonkonformista

Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi w Twojej odp. Zalozyciela tematu dziwi wgieta szafka a ja mu napisalem czemu nie dziwa go te skoki motorem czy ciezarowka z T2.

Ja nie mam nic przeciwko takim scenom w filmie jak wgieta szafka czy przeszczep serca w polowych warunkach. I nie wydaje mi sie zebym gdzies napisl ze w TS sceny tego typu sa zalosne

Moje zdanie jest takie ze to jest film i takie sceny nieprawdopodobne sa dopuszczalne - napisalem to we wczesniejszym poscie tylko innymi slowami

ocenił(a) film na 5
Gravsh

W filmach jest wszystko możliwe realizm w filmie o robotach ? WTF

ocenił(a) film na 4
kadim21

..jest terminatorem, bo nie korzystał z WC przez cały czas trwania filmu, po za tym nic nie jadł, a flora bateryjna w żołądku to podstawa eksterminatora terminatorów.

Gravsh

John Connor nie jest terminatorem, on jest "hardcorem" :)

Gravsh

Wczoraj widziałem wypadek - motocyklista policjant na sygnale przypierdzielił w furgonetkę na pełnej szybkości, wygiął ciałem blachę nie gorzej niż Connor szafkę i przeżył, złamał tylko rękę o czym dowiedziałem się z tv. Więc wszystko możliwe ;)
Mnie bardziej "denerwowało" bawienie się T-700 z Connorem. Zamiast zrobić mu szybki ucisk zgniatając krtań to rzucał nim po szafkach.

użytkownik usunięty
Gravsh

3. film jest glupi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones